Виктор, Сара и Лука – ученици по глобални натпревари во дебатирање и општо знаење

Виктор Јакимов, Сара Кнежевиќ и Лука Вајовиќ се ученици во ОУ „Јохан Хајнрих - Песталоци“ и учествуваа во глобалниот натпревар во дебатирање и општи знаења „World Scholar’s Cup“ во Дубаи. Досега имаат освоено повеќе од 80 медали и 6 трофеи.
Facebook
Twitter
LinkedIn
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер го одблокира Скопје од сообраќајниот хаос

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер го одблокира Скопје од сообраќајниот хаос Високата делегација од Германија го стави во мирување штрајкот на приватните превозници Иако, правото на штрајк претставува ...

Не пропуштајте

„Бостание“

Првата општествена градина „Бостание“ нуди алтернативен и еколошки начин на производство на храна и прехранување на локалното население.

Најгледани видеа

Предложени видеа