Сведоштво на бегалци од Украина во Србија

„До Ужгород патувавме 28 часа. Беше ужасна гужва, луѓето трчаа на железничката станица, многумина беа во паника, беа со мали деца, со домашни миленици. Во едно купе имаше осум луѓе, ходниците беа преполни, луѓето стоеја бидејќи не наоѓаа место за седење“ - сведоштво на младата дизајнерка Ана Брил од Харков за Види Вака.
Facebook
Twitter
LinkedIn
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер го одблокира Скопје од сообраќајниот хаос

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер го одблокира Скопје од сообраќајниот хаос Високата делегација од Германија го стави во мирување штрајкот на приватните превозници Иако, правото на штрајк претставува ...

Не пропуштајте

„Бостание“

Првата општествена градина „Бостание“ нуди алтернативен и еколошки начин на производство на храна и прехранување на локалното население.

Најгледани видеа

Европската недела на мобилност

Европската недела на мобилност годинава се одбележува под мотото „Движи се одржливо, остани здрав“. Да продолжиме да ги вртиме педалите за сопственото добро и за ...

Поврзани видеа

Предложени видеа