Пред 57 години одекна гласот на Бранка Станковска

Во телевизискиот етер од Црн Врв пред 57 години одекна гласот на Бранка Станковска. Таа го најави првиот пренос на Телевизија Скопје. Македонскиот јазик звучеше посебно кога Станковска говореше и надвор од границите на Македонија
Facebook
Twitter
LinkedIn
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер го одблокира Скопје од сообраќајниот хаос

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер го одблокира Скопје од сообраќајниот хаос Високата делегација од Германија го стави во мирување штрајкот на приватните превозници Иако, правото на штрајк претставува ...

Не пропуштајте

„Бостание“

Првата општествена градина „Бостание“ нуди алтернативен и еколошки начин на производство на храна и прехранување на локалното население.

Најгледани видеа

Предложени видеа