Модна ревија од еколошки и рециклирани материјали

Млади дизајнери од земјава со еко модна ревија го одбележаа роденденот на Кралицата Елизабета Втора, потенцирајќи го влијанието на модната индустрија врз климатските промени.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Не пропуштајте

„Бостание“

Првата општествена градина „Бостание“ нуди алтернативен и еколошки начин на производство на храна и прехранување на локалното население.

Најгледани видеа

Предложени видеа