Филип Деркоски 15 години ги бранува водите со медали во пливањето

Пливачот Филип Деркоски по Светското првенство во Гванжу (2019) и Европско првенство во Будимпешта (2021), следен предизвик му се Летните олимписки игри во Токио.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Не пропуштајте

„Бостание“

Првата општествена градина „Бостание“ нуди алтернативен и еколошки начин на производство на храна и прехранување на локалното население.

Предложени видеа