Вардар шампион

РК Вардар по втор пат во три години се искачи на врвот на ракометна Европа
Скопскиот тим испишува нова ракометна историја на европско тло
Голот на Тимур Дибиров е прогласен за најдобар во изборот на ЕХФ, на фајнл фор турнирот во Келн
И број 1, еден и единствен рускиот виртуоз Тимур Дибиров. Добро е што летото е веќе тука бидејќи ќе ни треба сето тоа време за да откриеме како го постигна овој погодок.
Вардар во своите редови го има и најкорисниот играч на турнирот Игор Карачиќ
Од соблекувална кај што викаат играчите МВП МВП
Црвено-црните три години по ред беа учесници на завршниот турнир, а два пати го подигнаа победничкиот пехар
Барселона и Веспрем не успеаја да му се спротивстават на македонскиот шампион
Освојувањето на трофејот предизвика спонтани прослави во Келн и во Скопје

Вардар шампион

Add comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.