РК Вардар го освои големиот трон во Лигата на шампионите.

РК Вардар, историјата на машкиот ракомет во Македонија, трон во Лигата на шампионите, Барселона во полуфиналето и ПСЖ во финалето, прв победник во Регионалната СЕХА лига, најголем успех

РК Вардар го освои големиот трон во Лигата на шампионите.

Add comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.