Супер Купот можност за заработка за македонската економија

Супер купот е можност за супер заработка за македонската економија

Во Скопје се присутни околу 20.000 фудбалски фанови на Реал Мадрид и на Манчестер Јунајтед

Проценките се дека тие за неколку дена ќе потрошат од 15 до 20 милиони евра

Тоа е нешто помалку од годишната плата на Кристијано Роналдо од 23 милиони евра

Фудбалскиот спектакл ќе ја стимулира потрошувачката и кај домашното население

Угостителите тријат раце

Англичаните и Шпанците ги наполнија кафеаните и кафулињата

Најмногу пари трошат на пиво, храна и сместување

Хотелиерите „неспортски“ се обидоа да профитираат од големиот спортски настан

Соба во Скопје се нудеше за астрономски суми од 500 до 2.000 евра од вечер

Дел од граѓаните се обидоа да се офајдат преку продажба на билети „на црно“

Полицијата уапси скопјанец кој на интернет нудел две влезници за 600 евра

Играчите на Реал и на Манчестер заедно вредат 1,27 милијарди евра

Најскап играч кој ќе истрча на Арената Филип Втори е Пол Погба

Супер Купот можност за заработка за македонската економија

Add comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.