Младински ракометари

Македонија ги доби новите спортски херои
Младинските ракометари се меѓу осумте најдобри во светот
На СП во Алжир го остварија најголемиот успех на младинскиот ракомет
Франција беше пресилна и пречка за место меѓу најдобрите 4
Во осминафиналето го совладаа домаќинот Алжир
Ниту 8.000 фанови на домаќините не ги спречија да покажат што знаат
Претходно “паднаа” и Русија, Бразил, Буркина Фасо
Загубија од Шпанија и Тунис
Томовски, Талески, Петровски, Палевски, Кузмановски, Велкоски, Шилегов …
Докажаа дека македонскиот ракомет има светла иднина

Младински ракометари

Add comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.