Последната недела од декември беше недела на оставки и во Македонија

Италијанскиот премиер Ренци неодамна си поднесе оставка – бараше уставни промени, граѓаните ги отфрлија

Последната недела од декември беше недела на оставки и во Македонија

Прво од лидерското место во ДПА замина Мендух Тачи

Пред Нова година на сите политички функции во ДУИ оставка поднесе Ермира Мехмети

Oставката кај нас останува исклучок, не правило

Ахмети и по дебаклот на изборите останува лидер

Груевски бараше 63 пратеници, освои 51, но не ни помислува на оставка

Заев самиот си фрли ракавица дека ќе си оди ако има макар еден пратеник помалку од Груевски

Иванов повлече аболиции за 55 луѓе, предизвика Шарена револуција и криза, но остана претседател

Прислушувањето и корупциските скандали досега зедоа само три жртви – шефот на УБК Мијалков и министрите Јанкуловска и Јанакиевски

Заминаа од функции, но не се откажаа од моќта

Демократијата подразбира одговорност

Одговорноста некогаш значи оставка

Последната недела од декември беше недела на оставки и во Македонија

Add comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.