Одговорност

МВР приведе осуммина за синоќешното насилство во Собранието
Повредени се 83 лица меѓу кои 54 граѓани, 25 полицајци, тројца пратеници и новинар
Министерот Агим Нухиу понуди оставка поради политичко влијание во МВР
„Дел од вработените во МВР наместо да ги почитуваат законите, да ги извршуваат своите работни обврски, постапуват по наредби на политичките центри, нешто што е за најсилна осуда и мора да биде санкционирано “, Агим Нухиу, министер за внатрешни работи
Нухиу ќе бара кривична одговорност од директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков
За лидерот на СДСМ Зоран Заев нападот врз пратениците бил обид за убиство со умисла
Лидерот на СДСМ вети формирање Влада и излез од кризата
Претседателот Иванов побара лидерска средба, но не го осуди насилството
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Груевски го осуди насилството
„Никогаш во животот не сум помислил ниту на власт да дојдам ниту да останам со насилства и со физички повреди“, Никола Груевски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Одговорност

Add comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.