Евровизија 2019

Македонија после 7 години пауза, преку утрешното финале се осмели да сонува за победа на Евровизија

Со песната „Proud“, Тамара ќе се натпреварува со уште 25 земји во финале

Поддршка кон различностите на секоја основа можеше да се погледне на сцената во Тел Авив

Утре во ревијалниот дел ќе настапи поп-ѕвездата Мадона

64. издание на Евровизија е на листата најскапи организации во историјата на фестивалот

Евровизија 2019

Add comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.