Драган Спасов-Дац си поднесе оставка од функцијата в.д директор на МНТ по веста дека учествувал во сообраќајка.

Драган Спасов-Дац си поднесе оставка од функцијата в.д директор на МНТ
Ова следи само ден по веста дека учествувал во сообраќајка во која повредил девојка
Министерот Алаѓозоски ја твитна веста за прифатената оставка
Од МВР не потврдуваат дали Дац бил под дејство на алкохол
На Фејсбук Дац призна дека испил чашка алкохол и алко тестот бил позитивен
Дац беше поставен за в.д директор во август лани беше остар критичар на владата предводена од Груевски
Дац ја дал оставката од поради морални причини и најави дека ќе се врати на штиците што живот значат

Драган Спасов-Дац си поднесе оставка од функцијата в.д директор на МНТ по веста дека учествувал во сообраќајка.

Add comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.